Branża medyczna – szpitalne systemy przywoławcze

Dbanie o chorego człowieka, który leży w szpitalu może być bardzo trudne. Tyczy się to szczególnie dużych placówek, w których niewielki personel musi doglądać ogromnej liczby pacjentów. W większości szpitali stosuje się system dzwonków nad łóżkami, dzięki którym chory może wezwać pielęgniarkę lub lekarza w momencie, w którym potrzebuje ich pomocy. Na rynku pojawiły się jednak szpitalne systemy przywoławczehttps://www.lrspoland.pl/systemy-przywolawcze-w-szpitalu-niezbedne-narzedzie-czy-zbedny-luksus,208.html – czyli znacznie skuteczniejsza metoda zadbania o komfort i bezpieczeństwo pacjentów. W jaki sposób mogą one usprawnić pracę szpitala?

Szpitalne systemy przywoławcze – sposób działania

Wspomniane dzwonki sprawdzają się w przypadku pacjentów, którzy nie mają większych problemów z poruszaniem się. Jednak w przypadku tych, którzy nie radzą sobie z tym tak dobrze, system przywoławczy będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Wystarczy, że pacjent naciśnie odpowiedni przycisk, a pielęgniarka zostanie poinformowana, że jest potrzebna w danej sali. Taki guzik jest na wyciągnięcie ręki pacjenta, który nie musi się przemęczać, żeby użyć staromodnego dzwonka. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu chory nie będzie musiał nadwyrężać swoich sił.

Korzyści nie tylko dla pacjenta, ale też dla personelu szpitala

Szpitalne systemy przywoławcze zostały stworzone z myślą o chorych, ale nie oznacza to, że nie mogą z nich czerpać korzyści również pielęgniarki czy lekarze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pielęgniarka zostanie poinformowana zdalnie do której sali ma się udać i który konkretny pacjent jej potrzebuje. Dzięki temu już w momencie otrzymania wezwania, będzie ona miała pewną wiedzę na temat chorego, co bez wątpienia ułatwi jej pracę.

Oprócz tego, dostając wezwanie, pielęgniarki mogą zdecydować która z nich uda się do pacjenta i wybrać tą, która najlepiej będzie wiedziała co można zrobić, żeby mu pomóc. Sprawi to, że ich praca będzie bardziej efektywna i wszystko będzie się działo znacznie szybciej. Personel nie będzie musiał zastanawiać się z której sali dobiegł dźwięk dzwonka, a pacjent otrzyma pomoc dokładnie w tym momencie, w którym jej potrzebuje. W branży medycznej przecież chodzi właśnie o jak najskuteczniejszą i najszybszą pomoc choremu, więc szpitale powinny wprowadzać wszystkie możliwe unowocześnienia, które mogą mieć wpływ na jakość ich usług.

Kontakt między personelem

System przywoławczy może też znaleźć swoje zastosowanie między personelem. Można go wykorzystać do wezwania wszystkich lekarzy czy pielęgniarek w jedno miejsce. Przykładem może być sytuacja, w której większa liczba członków personelu musi szybko zjawić się na sali operacyjnej lub na ostrym dyżurze. Osoba, która zarządza ludźmi w szpitalu może wcisnąć jeden przycisk i dzięki temu przywołać do siebie wszystkie pielęgniarki i lekarzy. Po raz kolejny, ma to ogromny wpływ na szybkość i jakość świadczonych usług, a co za tym idzie, na ratowanie ludzkiego życia. Bo to przecież właśnie o ludzkie życie tutaj chodzi. Wprowadzenie takiego systemu przywoływania w szpitalu sprawi, że będzie można oszczędzić bardzo dużo czasu, który zostałby zmarnowany na szukanie pracowników rozproszonych po placówce. Pomoc pacjentowi zostanie udzielona szybciej i, co za tym idzie, skuteczniej.

Podsumowując, jeśli chodzi i ratowanie ludzkiego życia, nie należy oszczędzać. Szpitalne systemy przywoławcze pozwalają na przyspieszenie pracy w szpitalu, co z kolei ma ogromny wpływ na to, czy uda się pomóc pacjentowi, który potrzebuje natychmiastowego ratunku. Należy więc wyrzucić staromodne dzwonki i zainwestować w nowoczesność.

Dodaj komentarz