Nowoczesne rozwiązania dla hoteli – program rezerwacji hotelowych

Jeżeli prowadzisz swój hotel, czy też zwykły ośrodek wypoczynkowy, bardzo dobrym pomysłem jest program do rezerwacji hotelowychhttp://www.chart.pl/news/gastro/zwiekszyc-zyski-dodatkowych-uslug-znajdujacych-sie-hotelu/. Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć zarezerwować miejsce, czy też po prostu nie miałeś czasu. Teraz to nie problem. Hotele coraz częściej stosują nowoczesne rozwiązania. Jakie zalety ma program do rezerwacji hotelowych?

Zalety programów do rezerwacji hotelowych

Program do rezerwacji hotelowych bez wątpienia usprawni pracę recepcji poprzez ograniczenie liczby telefonów gości z pytaniem o dostępne terminy. Jeżeli chodzi o małe obiekty – właściciele mogą zapomnieć o noszeniu długopisu i notesu, nie będzie to już konieczne. System automatycznie poinformuje odwiedzających, czy dany termin jest wolny. Warto również zadbać o to, by takie rozwiązanie było dostępne poprzez smartfona, z każdego miejsca na ziemi. Bardzo dużo użytkowników ceni sobie takie rozwiązania, lubią wygodę i komfort, a to właśnie zapewnia mobilność.

Klient zadowolony zawsze wraca

Każdy, kto chociaż przez chwilę zarządzał swoim biznesem, zdaje sobie sprawę z faktu, że klient zadowolony, to klient, który do nas wraca. Zadowoleni gości wydają opinie, które pozwalają, by biznes się kręcił. W tym wypadku powinniśmy zadbać zarówno o poziomie obsługi przez recepcjonistów, jak i poziom obsługi przez Internet. Wystarczy tak na prawdę jedna zła opinia i już następni zainteresowani będą omijać hotel szerokim łukiem.

Funkcje programy do rezerwacji hotelowych

Warto zwrócić uwagę na sprawność zabukowania. Program do rezerwacji hotelowych powinien na bieżąco zapisywać wszystkie działania, dokonane przez potencjalnych klientów. Dziś rezerwacji dokonuje się na kilka sposobów, więc ważnym punktem jest możliwość integracji tych źródeł. Po zamówieniu pokój musi być wycofany ze wszystkich możliwych sposobów zabukowania. Oszczędzi to nam problemów, kiedy okazałoby się, że na jeden apartament w tym samym dniu przypadają dwie pary.

Jak wybrać odpowiednie oprogramowanie?

Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, że program do rezerwacji hotelowych musi być dostosowany do rozmiaru obiektu. Oprogramowanie powinno posiadać wygodny i intuicyjny panel.

Jak wybrać program do rezerwacji hotelowych ze względu na wielkość obiektu? Innego programu potrzebuje do dużego interesu, a innego do małego hoteliku. Dobrze by było, aby posiadał również inne opcje, jak możliwość rezerwacji SPA, czy usług masażu, basenu, a może i kortu do gry w tenisa.

Jeżeli chodzi o obsługę poprzez recepcjonistów – program do rezerwacji hotelowych musi być łatwy w obsłudze. Zapewni to możliwość szybkiej nauki wdrożenia się w oprogramowanie. To z kolei sprawi, że nowo szkoleni pracownicy, szybciej zorientują się w działaniu i będą mogli skupić się na innych, równie ważnych rzeczach. Pracownicy będą mogli również szybciej wystawić rachunek, gdyż będą widzieli z jakich usług korzystali gości. System automatycznie zliczy sumy. Nie ma tu mowy o żadnej pomyłce.

Koszt abonamentu programu do rezerwacji hotelowych

Czy cena zawsze idzie z jakością? Programów do rezerwacji hotelowych na rynku jest bardzo dużo. Nie należy zawsze wybierać najtańszego. Skupmy się na tym, jakie opcje są dla nas na prawdę ważne, czego oczekujemy od takiego oprogramowania. Czasem niewielka różnica w abonamencie, może zaważyć na jakości i szybkości obsługi. To z kolei przekłada się na zadowolenie klientów.

Niektóre programy mają możliwość zapisywania grafików pracowników, a także programowania kart kluczy, czy też generowania dowolnych raportów. To, który program wybierzemy zależy już wyłącznie od nas. Na początek warto zrobić plan, czego oczekujemy od takiego oprogramowania, aby wiedzieć na czym się skupić.

Dodaj komentarz