System zamówień online – dowiedz się więcej

Zamawianie jedzenia przez Internet w ostatnich latach bardzo zyskało na popularności. Klienci wolą ten sposób składania zamówienia, niż chodzenie do restauracji, czy staromodne wykonywanie telefonów. W związku z tym coraz więcej właścicieli restauracji skłania się ku temu, by wprowadzić system zamówień onlinehttp://www.mojegastro.pl/zamowienia-przez-internet/ – w swoim lokalu. Nie ma w tym z resztą nic dziwnego, bo jeśli chce się utrzymać na rynku, trzeba iść z duchem czasu. Jednak skąd nagły wzrost popularności zamawianiem przez Internet?

System zamówień online zapewnia wygodę

Nie zawsze mamy czas, żeby udać się do restauracji osobiście i tak samo nie zawsze mamy ochotę, żeby jechać przez pół miasta, żeby coś zjeść. Dzięki możliwości złożenia zamówienia online, dostajemy jedzenie prosto na stół w domu i nie musimy się martwić o dojazd do lokalu czy powrót do domu.
Poza tym, jeśli jemy przy swoim stole, mamy pewność, że zawsze będzie przy nim wolne miejsce. Niestety nie możemy być o tym przekonani, jeśli idziemy do restauracji, szczególnie takiej, która cieszy się popularnością. Czasem nawet bywa tak, że kiedy idziemy gdzieś coś zjeść, może się okazać, że na wolny stolik musimy czekać kilka godzin, albo, że w ogóle tego dnia nie uda nam się go dostać. Kiedy zamawiamy jedzenie do domu przez system zamówień online, nie musimy się o to martwić.

W czym Internet góruje nad zamówieniami telefonicznymi?

Można by pomyśleć, że zamówienia online i telefoniczne wyglądają bardzo podobnie: kontaktujemy się z restauracją, wybieramy jedzenie, a dostawca przywozi je pod nasze drzwi. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo i jest kilka szczegółów, w których to zamówienia przez Internet górują nad tymi tradycyjnymi.

Ile razy pojawiła się taka sytuacja, że zamawialiśmy jedzenie przez telefon i podkreślaliśmy, że mamy uczulenie na pomidory, czego telefonistka nie dosłyszała i dostaliśmy danie z pomidorami? Albo kiedy podczas podawania adresu mówimy „dwa”, a kobieta po drugiej stronie słuchawki zapisuje „trzy”, przez co dostawa się opóźnia? Wszystko to błędy, które zdarzają się ludziom, a których można uniknąć przy zamówieniu online. W aplikacjach czy na stronach internetowych restauracji zwykle mamy podane wszystkie składniki danego dania, możemy wybrać jego rozmiar, wersję mięsną lub wegetariańską. Wszystko to wybieramy za pomocą jednego kliknięcia, które sprawia, że wybór zapisuje się w systemie i zmniejsza szansę na popełnienie błędu przez restaurację. To bardzo duże ułatwienie dla obu stron.

Oprócz tego, w związku z tym, że od razu mamy dostęp do wszystkich składników, nie musimy o nie wypytywać pracownika. Sami możemy sprawdzić, czy w danym daniu są jakieś składniki, które nas uczulają, albo których nie lubimy i od razu poprosić o ich usunięcie.

Dodatkowym plusem jest to, że system zamówień online umożliwia zbieranie punktów lojalnościowych i otrzymywanie rabatów. Działa to w bardzo prosty sposób, bo jeśli założymy sobie konto za stronie danej restauracji, albo w aplikacji mobilnej, każde zamówienie, które składamy zostaje zapisane w systemie. Dzięki temu za każde z nich w prosty sposób mogą być przydzielane punkty lojalnościowe. Poza tym przy rejestracji zawsze podaje się adres e-mail, na który potem można otrzymywać kupony rabatowe i zniżki. Zamawianie online może się okazać sporą oszczędnością w porównaniu do wszystkich starych sposobów składania zamówień.

Podsumowując, zamawianie jedzenia przez aplikacje mobilne i Internet jest coraz bardziej popularne i nie da się już tego rozwoju zatrzymać. Jest to nie tylko wygodne, ale też oszczędne.

Dodaj komentarz