Tort weselny inaczej – Naked Cake

Narzeczeni planując swój wielki dzień mają przed sobą wiele wyzwań. Rezerwacja sali, terminu w urzędzie lub kościele, wybór garnituru i sukni ślubnej i wreszcie dekoracji oraz tortu weselnego. Ten ostatni element nie tylko ma pobudzić kubki smakowe, zapamiętany ma zostać też jego wygląd i sposób podania.

Cukiernicy proponują bardzo różne torty weselne, najczęściej są to torty klasyczne lub piętrowe ale coraz bardziej popularne staja się torty typu naked cake – http://tortyjakmarzenie.pl/naked-cake – albo muffiny.

Dlaczego warto wybrać tort typu naked cake?

Od wielu lat królowały ciężkie torty weselne bogato zdobione masą marcepanową. Choć takie zdobienie powala sprostać najdziwniejszym fantazjom narzeczonych, często sprawia, że tort jest zbyt słodki. Jego smak może przytłaczać, zwłaszcza jeśli wesele odbędzie się w gorącą letnią noc.

Alternatywą dla tych tradycyjnych są tak zwane nagie torty.
Są to torty naturalne, bez lukrowych i śmietanowych dekoracji. Dzięki temu goście mogą podziwiać biszkopty przełożone różnymi masami, kremami i nadzieniami. Ich minimalistyczny wygląd może lekko przypominać niedokończone dzieło cukiernika. Ale tak naprawdę to dopracowane kompozycje, złożone z kilku blatów biszkoptu w różnych rozmiarach przełożonych lekkim kremem lub bitą śmietaną.

Do dekoracji i stylizacji tortów typu naked cake używa się najczęściej świeżych owoców sezonowych oraz kwiatów. Można też wybrać dekorację z ciasteczek takich jak makaroniki czy bezy. Jeżeli zależy nam na bardziej awangardowym wyglądzie, można pokusić się o dodanie barwnika do biszkoptów. Dzięki temu można uzyskać stylizacje czarno białe czy takie w kolorze tęczy.

Bogaty wybór smaków

Nagie torty weselne nie ograniczają narzeczonych w wyborze smaków. Jednak przy ilości alkoholu i ciężkich potraw jakie pojawiają się zwykle na przyjęciu weselnym dobrze jest stawiać na lekkie smaki. A takie doskonale pasują do tortu typu naked cake. Do tego takie ciasto będzie na pewno mniej kaloryczne i zdrowsze. Fakt, ze tort nie jest obłożony masą cukrową czy czekoladą ma jeszcze jedną zaletę, cukiernik musi go wykonać nie wcześniej niż 24 godziny przed podaniem. Tylko wtedy tort zachowa swój urok. Wybierając taki rodzaj tortu mamy gwarancję, że ciasto będzie naprawdę świeże.

Naked cake – na jakie wesele jest idealny?

Tak minimalistyczny tort, jak naked cake doskonale pasuje na skromne, kameralne wesele, ale także na przyjęcie w stylu biesiadnym. Będzie też doskonały na przyjęciu w plenerze, zwłaszcza jeśli dodatkowo ozdobiony zostanie motywami roślinnymi. Ale doświadczony cukiernik dopasuje nam dekorację tego tortu niemal do każdej stylizacji wesela. Tort naked cake jest doskonałą propozycją zarówno dla par, które cenią sobie ideę minimalizmu i slow food, jak i dla tych par, które stawiają na oryginalność.

Tort uważany jest za kulminacyjny punkt wesela, dlatego większość par przywiązuje do niego dużą wagę. Oprócz rodzaju tortu, jego smaku i dekoracji warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka kwestii.
1) Z zamówieniem tortu nie należy czekać do ostatniej chwili, zwłaszcza jeśli zależy nam by wykonała go konkretna cukiernia. Te bardziej znane i oblegane często przyjmują zamówienia na torty weselne z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
2) Często to cukiernia dostarcza tort do miejsca gdzie odbywa się przyjęcie, ale nie zawsze. Warto doprecyzować ten szczegół zarówno z salą weselną jak i cukiernią.
3) Tort musi być odpowiednio duży, ciasta nie powinno zabraknąć dla żadnego z gości. W tej kwestii narzeczeni powinni zaufać cukiernikowi.
4) Ważny też jest sam moment podania tortu, powinna mu towarzyszyć specjalna oprawa, np. przyciemnione światło i muzyka. Ważne by wcześniej ustalić moment podania zarówno z obsługą sali weselnej jak i orkiestrą.
5) Przyjęło się, że pierwsze kawałek tortu młoda para kroi razem, ale pozostałą część najczęściej rozdziela już obsługa sali.

Dodaj komentarz