Urodziny babci? – podaruj jej słodki prezent

Żyjemy w czasach wysokiej kreatywności i ciągłego wyścigu po nowe idee. Pomysłowość ta opanowała również rynek cukierniczy, dla którego nie ma obecnie zleceń niemożliwych do zrealizowania, a każda fantazja może zostać urzeczywistniona. Doskonale sprawdza się to w przypadku dzieci czy szalonych trzydziestolatków, co jednak zrobić, jeśli zbliżają się urodziny naszej babci, a my niekoniecznie jesteśmy biegli w sztuce pieczenia i dekorowania pysznych tortów? Dobrym pomysłem są torty klasycznehttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-klasyczne/17. Jaki z nich będzie najlepszy dla Twojej babci? Sprawdź w naszym tekście!

Tort dla wykwintnej damy

Na szczęście nie wszystkie trendy skupiają się na kosmicznych instalacjach z lukru i dziesiątkach detali. Miłośnicy tradycji, ceniący sobie pyszne, kremowe, pięknie dekorowane torty klasyczne, mogą więc odetchnąć z ulgą. Wielu cukierników oferuje prawdziwe arcydzieła smaku, pozostając jednak przy formie dobrze nam znanej z wszelkich rodzinnych uroczystości, zwłaszcza tych z dziecięcych lat. Takie ciasto, postawione na honorowym miejscu stołu, nieodmiennie zachwyca, a jego kunszt doceni z pewnością każda babcia. Przecież najczęściej to właśnie u niej uczymy się swojskiej, tradycyjnej kuchni, a babcine wypieki przechodzą z reguły do historii przekazywanej sobie z pokolenia na pokolenie. Urodziny seniorki rodu są więc idealną okazją, aby sprezentować jej coś wyjątkowego, a przy tym oszczędzić trudu i czasu spędzonego przy piekarniku.

Ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają czasu jeździć po licznych cukierniach, a zależy im na wysokiej jakości i pewnym sukcesie całego przedsięwzięcia, są internetowe cukiernie. Jednym z miejsc, które proponuje swoim klientom właśnie torty klasyczne jest strona: http://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-klasyczne/17. Oferta jest na tyle bogata, że bez problemu wybierzemy produkt, który spełnia nasze oczekiwania zarówno wizualnie, jak i smakowo. Znajdziemy coś dla wielbicieli nieco cięższego kajmaku, owocowych kremów z bitą śmietaną czy czekoladowych łasuchów, a także wiele innych propozycji.

A może jednak coś innego?

Większości z nas babcia kojarzy się raczej z nobliwą damą, której obce są abstrakcja i wyszukane nowinki. Jednak nie każda starsza pani wpisuje się w ten schemat stuprocentowo. Babcie idące z duchem czasu spotyka się coraz częściej, o czym świadczyć może chociażby rosnąca wśród nich popularność gadżetów elektronicznych czy portali społecznościowych. Tak nowoczesnej babci z pewnością spodoba się pomysł, w którym torty klasyczne pod kątem smaku, łączą się ze współczesną, nieco mniej tradycyjną dekoracją. Druty i kłębek włóczki wykonane z masy cukrowej? Marcepanowa ozdoba w kształcie ukochanego kota? A może zdjęcie z lat młodości, wykonane na opłatku? Pomysłów jest tyle, ilu koneserów dobrego ciasta, a ogranicza nas tylko wyobraźnia, której możemy tu odrobinę pofolgować. Urodziny babci nie muszą być przecież pozbawione charakteru, tym bardziej, jeśli sama jubilatka może się poszczycić nie lada charyzmą. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że element zaskoczenia jest czasem równie ważny, jak sam prezent. Babcia na pewno ucieszy się, że tak dobrze ją znamy, a przecież to właśnie na jej zadowoleniu najbardziej nam zależy.

Bez względu na to, jaką formę przybierze urodzinowy tort, ważne jest jedno: seniorka rodu zasługuje na to, co najlepsze. Nie warto więc decydować się na półśrodki. Indywidualnie dobrany tort kosztuje może nieco więcej, niż ten kupiony w pierwszej lepszej cukierni prosto z lady, ale pozostawia po sobie dużo lepszy efekt. Od początku do końca jesteśmy też w stanie pokierować tym, jaką formę ostatecznie przybierze. Czy będzie to klasyczny tort z maślanym kremem? A może jego uwspółcześniona wersja, z czającą się w środku niespodzianką? Jeśli jeszcze nie wiemy, poszukajmy inspiracji w życiu babci, jej zainteresowaniach i upodobaniach kulinarnych. Być może rozwiązanie przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie. W razie dylematu, zapytajmy o zdanie swoją babcię, w końcu to jej urodziny. Pomysłów i inspiracji zdążyła na pewno nazbierać dużo więcej, niż mogłoby się nam wydawać. Idealny tort, to w końcu odzwierciedlenie obdarowanej nim osoby.

Dodaj komentarz